Available jobs

We hire extraordinary people who want to contribute to the development of Profitshare and other ecommerce web solutions. If you count among them and if you want to be part of a great team of young and talented people see the available jobs and apply for one of the following positions:

Advertiser Account Manager

Iţi doreşti o carieră în marketing online şi ai o înclinaţie specială spre marketing bazat pe rezultate? Te aşteptăm în echipa Profitshare unde vei avea ocazia să creşti într-o echipă tânără şi profesionistă.
Profitshare este un serviciu online oferit de către agenţia de publicitate Conversion, agenţia #1 de performance marketing din România.

Aplică pentru poziţia de Advertiser Account Manager şi vei avea ocazia să dai un boost carierei tale într-o echipă de top!

Responsabilităţi şi sarcini:

  • Menţinerea relaţiei cu advertiserii prin canalele de support dedicate (Zendesk, Help Center, Facebook, email) pentru cererile tehnice și comerciale;
  • Acordarea de asistență advertiserilor în vederea integrării în platforma Profitshare și trimiterea de sugestii de optimizare pentru instrumentele de promovare folosite de către advertiseri
  • Verificarea permanentă a funcționării complete a instrumentelor de tracking și integrării acestora în site-urile advertiserilor.
  • Comunicarea cu advertiserii și intern în vederea reparării anumitor situații tehnice
  • Monitorizarea activităţii advertiserilor și a afiliaților
  • Respectarea termenelor de lucru şi de răspuns către parteneri, fără a face rabat de la calitatea răspunsurilor

Candidatul ideal:

  • Excelente abilităţi de comunicare scrisă şi verbală
  • Cunoştinţe bune ale pachetului MS Office, în special Word, Excel şi Powerpoint
  • Gestionarea anterioară a unui program de marketing afiliat în cadrul unui magazin online sau activitate ca afiliat reprezintă un avantaj substanțial
  • Capacitate de analiză şi sinteză
  • Proactivitate

Ce oferim:

  • Pachet salarial şi de beneficii competitiv
  • Pachet beneficial la alegere (tichete masă, pensie privată, cursuri, vacanţe şamd)
  • Asigurare medicală privată la alegere (Medlife sau Medicover)
  • Oportunitatea de a-ţi dezvolta cariera în ritm accelerat
  • Lucru într-o echipă tânără, dinamică şi veselă
  • Fructe proaspete zilnic, cafea

Te aşteptăm să aplici